Strona główna raportu ANG Pobierz Open menu Close menu

Słowo do przyjaciół Open menu

Artur Nowak-Gocławski Artur Nowak-Gocławski
Spółdzielca, w zarządzie ANG

Antoine de Saint-Exupery w „Ziemia, planeta ludzi” napisał, że „… być człowiekiem to właśnie być odpowiedzialnym. To znać uczucie wstydu w obliczu nędzy, nawet tej nędzy, której nie jesteśmy winni. To odczuwać dumę ze zwycięstwa odniesionego przez kolegów. To czuć, kładąc swoją cegłę, że się bierze udział w budowaniu świata…”.

Myślę, że to głęboko humanistyczne przesłanie dobrze oddaje myślenie o naszym dzisiejszym sposobie działania i patrzenie w przyszłość w naszej Spółdzielni. Jesteśmy organizacją biznesową, budującą wartość ekonomiczną, poważnie traktując służbę wobec klientów i powinności wobec naszych współpracowników i partnerów. Wierzymy przy tym, że przedsiębiorcy mają wpływ na to w jakim świecie żyjemy.

Jako ANG, jako społeczność uważamy, że przedsiębiorczość to przede wszystkim zadawanie pytań w ważnych sprawach i szukanie na nie odpowiedzi.

Jednymi z tych pytań są te, które dotyczą odpowiedzialności, w czym się ona wyraża, za co, za kogo ją ponosimy, gdzie jest naszą szansą, a gdzie naszym brzemieniem.

Te pytania są dla nas ważne i nie może ich zabraknąć w ocenie naszej Spółdzielni A.D. 2016.

Oddajemy w Wasze ręce nasz czwarty już raport roczny, który w naszym zamyśle powstawał jako źródło wiedzy o nas dla Was, naszych Przyjaciół. Wiedzy o tym, kim jesteśmy, co robimy, co planujemy i – co najważniejsze – gdzie widzimy naszą odpowiedzialność.

Zachęcam Was, naszych partnerów, klientów, współpracowników – Przyjaciół ANG do zapoznania się z tym raportem, mając nadzieję, że będzie on dla Was użyteczny i interesujący.

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam, ANG